EVDEN EVE NAKLİYAT KONUSUNDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

Evden eve nakliyatta nelere dikkat edilmeli taşınma süreci nasıl ilerler bu yazımızda sizi bilgilendireceğiz.

Sözleşme  ve sigorta Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki sigorta sadece (yangın, sel,araç kazası vb. gibi durumlarda işliyor. 2. El eşya olduğu için çalışan elemanın yaptığı hatayı kabul etmiyor. Sözleşme olarakta yapılan sözleşmelerin bir bağlayıcılığı olmadığı için merdiven altı nakliyat firmaları bunu çok kullanıyor. Burada dikkat edilmesi gereken husus eski köklü ve refeansları sağlam nakliye şirketlerini tercih etmek olacaktır bu sayede doğabilecek sorunları en minimum seviyeye indirmiş olacaksınız.
Nakliyat firmanız ile evinizin yerini,kat durumunu ve eşyanın durumunu doğru olarak paylaşın.  Taşınılacak adreslerde kat durumlarının tam bildirilmesi, taşıma mesafesi var ise bunun belirtilmesi, Asansör kullanılabiliyor veya kullanılamıyor bilgilerinin tam verilmesi doğabilecek problemlerin önüne geçer .  Ayrıca kesinlikle expertiz yapılması veya eşyaların listesi ile birlikte resimlerinin nakliye firmasına gönderilip teyitleşilmeli.
Nakliyat firmasından olmayacak fiyatlara taşıma yapmasını istemeyin.  Siz firmadan düşük fiyatlara taşıma yapılmasını istedikçe problemler artar.  çalışan elemanların bir maaliyeti olduğunu, Ambalaj malzemelerinin petrol’e dayalı fiyatlarının her geçen gün arttığını araç maliyetlerinin yüksekliğini kafanızda canlandırdığınızda ortalama bir maliyet zaten ortaya çıkıyor. Siz fiyatı aşağı çekmek istedikçe Nakliyat firmaları elemandan ve ambalaj malzemesinden kısıntı yapacaktır ve kalite oldukça düşecektir.
Firmanın referansları hakkında bilgi isteyin.
  Taşınacağınız firma’nın kuruluş tarihi, referansları, yaptığı işler hakkında doğru bilgi edinirseniz bu sizin için iyi bir nakliye firması ile taşınma avantajı sağlar.
  Bazı firmalar kurumsal nakliye firmalarını taklit ederek müşteri mağduriyeti yaşatmaktadırlar.  Nakliyat firmalarınn isimlerinin başına ve sonuna ek koyarak taklit eden firmalardan sakının.

Bir Yorum Yazın