NAKLİYAT

HAKKINDA YARARLI BİLGİLER

Nakliyat Evden Eve Taşınma süreci yorucu ve Zahmetli bir süreçtir. Özellikle de hem kaliteli hizmet hem de uygun fiyat sunan bir taşıma firması bulabilmek günümüz şartlarında ve internet ortamında çok zor olabilmektedir. Evden eve nakil işlemlerinde hizmet alan kişileri koruyan bir yasal düzenlemenin bulunmaması taşımacılık firması seçimini çok daha önemli hale getirmektedir. Bu noktada da beklentilerinize en uygun ev taşıma firmasını bulabilmek için bazı önemli noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir.

Rekabetin her geçen gün arttığı sektörde bazı firmaları hizmet almak isteyen kişilerin yeterli bilgi sahibi olmadığı noktalarda çok daha rahat davranarak bilgi eksikliğinden faydalanmaya çalışmaktadırlar. Ancak bu belirttiklerimiz noktalara çok dikkat eden ve dürüst bir şekilde hizmet sunan firmaları da bulunmaktadır. Bazı dolandırıcı Taşıma firmaları daha fazla kazanç sağlamak adına hizmet alan kişileri mağdur etmekten çekinmemektedir. Bu yazımızda, nakliyat firmaları hakkında bilinmesi gerekenleri detaylı bir şekilde listeledik. Eğer siz de hazırsanız bu konuyu birlikte incelemeye başlayabiliriz.

Taşınmada Yönlendirme Bekler

Evden eve nakliyat sektöründe faaliyet gösteren dolandırıcı nakliyat firmaları, kalitesiz hizmet sunmaktadırlar. Ev taşıma sürecinde ev sahibinin eşyalar taşınırken taşıma ekibinin başında bulunmasını ve yönlendirme yapmasını beklemektedir. Bu neden ile taşınma süreci boyunca evinizin ve eşyalarınızın başında durmanız ve taşıma görevlilerinin sorularına cevap vermeniz beklenmektedir. Ek olarak, eşyaların güvenliği için de etrafa göz kulak olmanız gerekmektedir. Unutmayın ki, çok fazla sürece dahil olarak çalışanları sıkıştırmak da olumsuz etki yapabilmektedir. Bu dengenin en iyi şekilde kurulması gerekmektedir.

Eşya Hacmi ve Fiyat Değişimi

Ev taşıma hizmeti için bir fiyat verilirken oda sayısı, çıkılacak ya da inilecek kat sayısı, mesafe ve paketleme talep edilmediği sorulmakta ve bu unsurlar değerlendirilerek teklif sunulmaktadır. Nakliyat firmalarının oda sayısı sormasındaki amaç eşyaların hacimlerini belirlemek ve eşyaların araçsız ya da araçlı olarak taşıma mesafelerini hesaplamaktır.

Ek olarak, paketleme talep edilir ise fiyat da ona göre değişmektedir. Fakat, nakliyat firmasına evinizin oda sayısını doğru bir şekilde bildirseniz bile bazı nakliyat firmaları eşyaları gördükten sonra çok fazla eşya olduğunu söyleyerek fiyat artırmaya çalışmaktadır. Böyle bir durumla karşılaşmamak için nakliyat firmaları ile bir eşya listesi oluşturmalı ya da eşyaların hacminin hesaplanmasını yapmanız gerekmektedir.

Sigorta Şirketleri zararı karşılamıyor

Ev taşıma sürecinde taşınan eşyalar ikinci el olduğu için hiçbir sigorta firması ev eşyalarını kısmi hasar ve çiziklere karşı sigortalama işlemi yapmamaktadır. Sigorta yapıyorum diyen firmalar maalesef müşterileri yanıltmaktadırlar. (Sigorta sadece yangın sel ve kazaları kapsamaktadır.) Burada yapmanız gereken işini iyi yapan firmalar ile çalışıp hasar riskinizi minimuma indirebilirsiniz.

Fiyat Artırmak İçin Çaba Harcarlar

Nakliyat sektöründe hizmet verdiğini iddia eden bazı nakliyat firmaları taşınma süreci boyunca sundukları fiyat teklifini yukarı çekmek için büyük çaba harcamaktadır. Bu dolandırıcı nakliyat firmaları çok zorlanmadan bir bahane uydurarak ek ücret talep ederler. Böyle bir durum ile karşılaşmamak için yapmanız gereken şey işini iyi yapan firmalar ile çalışmak olacaktır.

Nakliyat Eşya Hasarlarını Üstlenmezler

Evden eve nakliyat sürecinde zarar gören eşyalar için nakliyat firmasının hasarları üstlenmesini istiyorsanız oluşan hasarları ödemeyi yapmadan önce firma yetkililerine göstermeniz gerekmektedir. Çünkü nakliyat firmaları ödemeyi aldıktan ve eşyaları evinize taşıdıktan sonra hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir.

Bu yüzden firma yetkilileri ile birlikte tüm eşyaları kontrol ettikten sonra ödemeyi yapmanızı tavsiye ediyoruz. Ek olarak, hasarlar için nakliyat firmalarından anlaştığınız ücretin yarısı ve daha fazlası gibi tahsilatlar beklemek anlamsız olacaktır. Böyle bir durum ile karşılaşırsanız makul fiyatlar teklif ederseniz olumlu yanıt alabilirsiniz.

Ucuz İşçi Çalıştırmak İsterler

Nakliyat firmalarını birçoğu özelikle yaz döneminde çalıştıracak işi bulmakta çok zorlandığı için vasıfsız işçi çalıştırmaktadırlar. Bu yüzden nakliyat firmaları ile taşıma işlemlerinde görev yapacak çalışanların tecrübeleri konusunda da bilgi almanızı tavsiye ediyoruz. Eğer nakliyat firması yetkililerinden beklendiğiniz net cevapları alamıyorsanız farklı bir firma ile çalışmanızı öneriyoruz.

Bahşiş İstemekten Çekinmezler

Taşıma sektöründe hizmet veren bazı firmalar taşınma işlemi tamamlandıktan sonra bahşiş talep edebilmektedir. Eğer taşınma sürecinden memnun kaldıysanız ve gönlünüzden bahşiş vermek geçti ise bahşiş verebilirsiniz, fakat bu kesinlikle bir zorunluluk değildir.

Eğer yukarıda belirttiğimiz maddelerin her biri ile tek tek uğraşmak istemiyorsanız ve profesyonel bir evden eve taşıma hizmeti almak istiyorsanız e kaliteli hizmeti en uygun fiyat garantisi ile sunan Akyüz her zaman yanınızda! Tek yapmanız gereken internet sitesi ya da telefonlarımız üzerinden firmamıza ulaşmak olacaktır.

Akyüz Nakliyat ile Taşının!

Evden eve taşımada güven en önemli noktalardan bir tanesidir. Bu yüzden en kaliteli hizmeti en uygun fiyat garantisiyle almak sizin de hakkınız. Akyüz profesyonel taşıma ekipleriyle eşyalarınız zarar görmeden hızlı ve güvenli evden eve taşınma fırsatı sunuyor. büyük eşyalarınızı (Gardırop, büyük ve geniş koltuk, masa, dolap vb.) söküyor, paketliyor ve yeni evinize kurulumunu yapıyor.

Eşyalarınızı en iyi fiyat garantisi ile taşıyan , beyaz eşyalarınızı söküyor, paketliyor ve yeni evinizde tesisatları hazırsa çalışır bir şekilde size teslim ediyor. Ek olarak, sizler tarafınızdan kolilenmiş olan ufak tefek mutfak ya da süs eşyalarını yeni evinize yılların verdiği tecrübe ve güvenle taşıyor. Akyüz ayrıca, bütün bu hizmetleri sunduğu fiyata dahil olarak teklif ediyor. Taşınmadan önce belirlenen fiyatın dışında kesinlikle ek ücret talep etmiyor.

İnternet sitelerinde komisyonculuk yaparak 3. Firmalara aldıkları evden eve taşıma işlerini satan firmalara da kesinlikle itibar etmemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde muhatap bulmanız ve yaşadığınız sıkıntılarda size bir çözüm önerisi getirmeyeceklerdir.

Bir Yorum Yazın